Palety drewniane to jeden z flagowych produktów firmy Tartak Gałka. Jakość tych wyrobów jest sprawdzana na każdym z etapów produkcji. Obok technologii zapewniających optymalne tempo oraz zestandaryzowane efekty procesu bardzo istotny pozostaje także rodzaj drewna oraz jego właściwości. W Tartak Gałka wykorzystywane do produkcji palet drewnianych jest głównie drewno iglaste z Lasów Państwowych. Jego jakość potwierdza stosowny certyfikat PEFC. Drewno, z którego wykonywane są palety posiada zatem właściwą twardość, gęstość oraz chłonność.

Oczywiście dobre drewno to dopiero połowa sukcesu. Równie istotne są warunki, jakim zostanie poddane w procesie produkcyjnym. Ponieważ zaplecze technologiczne Tartak Gałka obejmuje suszarnię umożliwiającą obróbkę fitosanitarną ISPM15 wszystkie opuszczające zakład palety EPAL spełniają rygorystyczne normy. W tym takie, które decydują o fakcie zaliczania produktu do wielofunkcyjnych i stosowanych międzynarodowo palet EPAL.

Ogromną zaletą docenianą szczególnie współcześnie pozostaje ekologiczny charakter palet EPAL oraz EURO. Palety te mogą być bez przeszkód naprawiane, a gdy się zużyją – poddane recyklingowi. Zanim jednak się zużyją można je użytkować przez długi czas, ze względu na wysoką trwałość oraz nośność palet. Przy wymiarach 1200x800x144 mm oraz wadze ok. 25 kg takie palety mają nośność od 1500 – 4000 kg, w zależności od tego, czy są użytkowane tylko do przechowywania czy także do transportu towarów. Palety drewniane produkowane w Tartak Gałka to doskonały wybór niezależnie od tego, w jakiej branży i w jakiej skali działa przedsiębiorstwo.